HOLLANDA WAALWİJK CANLI KAMERA İZLE

17 Eylül 202118:09

Hollanda’dan Waalwijk’i gelişen teknolojiler ve internet ağı sayesinde canlı mobese kamerasından izle. Yeni yerler keşfetmenin tadını çıkar. Dünya bir tık uzağında.

Anlık olarak şehir kameralarından dünyanın çeşitli köşelerini ziyaret et. Hollanda dünya haritasında nerede yer alır? Biraz da bunu konuşalım. Avrupa kıtasında yer alan Hollanda’nın adı Netherlands olarak bilinir. Nether + lands yani alçaktaki ülke. Peki bir ülke neden alçakta yer alsın ki? Bunun sebebi ise Hollanda’nın topraklarını bir kısmının deniz, daha doğrusu okyanusun doldurulması ya da parça parça kurutulmasıyla elde edilmiş olmasıdır. Bu sayede kendine tarım alanları açan Hollanda, modern tarım teknikleriyle de verimli üretim sağlayarak dünyada tarımın önde gelen ülkeleri arasında girmeyi başarmıştır.

Peki Waalwijk, Hollanda’nın neresinde? Kameradan neresini izliyorsunuz. Kuzey Brabany bölgesinde yer alan şehrinde nüfusu 2012 verilerine göre 46 bindir.

Batısında Zelanda ili, kuzeybatısında Güney Hollanda ili, kuzeydoğusunda Gelderland ili, doğusunda Limburg ili ve güneyde ise Belçika ile sınırlıdır.

Kuzey Brabant’ın yüzölçümü 5082 km² olup, yüzölçümü itibarıyla Hollanda’nın Gelderland ilinden sonra ikinci büyük ilidir.

Hollanda ülkesinin çoğunluk arazileri gibi Kuzey Brabant ili de düzlük araziler le kaplıdır, ama denize yakın yerlerdeki arazilerden farklı olarak Kuzey Brabant’ta arazi yüzeyi tümüyle deniz seviyesi üstündedir. Bu nedenle, daha alçak Hollanda arazilerine kıyasla, Kuzey Brabant’ta çok sayıda kanal bulunmaz. İlin nüfusunun çoğunluğu kentsel alanlarda yaşamaktadırlar. İlde bulunan toprakların çoğu tarım arazisi kullanılmakta ve ilde birçok kırsal köy ve çiftlik bulunmaktadır. Bu kırsal alanlarda orman ve korular, tarımsal olarak işletilemeyen bozkırlar ve kumsal alanlar da bulunmaktadır.

İlin kuzeyindeki sınır “Meuse Nehri”‘dir. Bu nehrin güneyinde bir ıslak delta arazisi konumlu ve bir milli doğa parkı olan “Biesbosch” bulunmaktadır.

Tarihi binaları, renkli sokakları ve mekanlarıyla Amsterdam, Hollanda’nın öne çıkan şehirlerinden biri olmakla birlikte aynı zamanda başkentidir. Para birimi olarak Euro’nun kullanıldığı ülkenin nüfusu 18 milyon civarındadır.

Hollanda meşruti monarşi ile yönetilen bir Avrupa ülkesidir. Hollanda nüfus yoğunluğu fazla olan bir ülkedir. Ülke topraklarının çoğunluğu deniz seviyesinin altındadır. Hollanda Avrupa BirliğiNATOOECD üyesidir. Hollanda aynı zamanda Schengen Bölgesi ve Benelüks topluluğunun bir parçasıdır. Belçika ve Lüksemburg ile birlikte Benelüks ülkelerini oluşturan 3 ülkeden biridir. Ayrıca Kyoto Sözleşmesi‘ni imzalamıştır. Ülke Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi‘ne, Uluslararası Adalet Divanı‘na Uluslararası Ceza Mahkemesi‘ne ve Europol‘e ev sahipliği yapmaktadır.

https://youtu.be/PBa0AommAgU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir